Začátek jara a velikonoční svátky jsou pro hostitele stejně jako ty vánoční zajímavějším obdobím. V této době je o krátkodobé a střednědobé ubytování větší zájem, jelikož cestovatelé rádi poznávají nová místa a země v čase svátků. S tím jde ruku v ruce i vyšší cena za ubytování, kterou vám může taková událost přinést. 

Právě z tohoto důvodu je pro hostitele výhodné právě na velikonoční svátky zvýšit cenu za pronájem bytu. I přes zvýšení cen ale v tomto období není o hosty nouze. Spíše naopak. Abyste hostům zpříjemnili pobyt ve vašem bytě, navoďte v něm velikonoční atmosféru. Poradíme vám, jak to uděláte snadno a rychle.

Kdy začít s velikonoční výzdobou?

Velikonoční výzdobu přichystejte v bytě několik dní před začátkem svátků s ohledem na plánované pobyty. Po velikonočních svátcích nenechávejte výzdobu v bytě moc dlouho. Mohlo by to vypadat, že se o byt nestaráte. Ideální je nechat výzdobu v bytě asi tak týden po skončení Velikonoc. Na druhou stranu univerzální jarní dekorace – jako například barevné květiny – v bytě nechte klidně celé jaro.

Aby hosté poznali české tradice

Většina hostů přijíždí ze zahraničních zemí, a tak české velikonoční tradice nezná. Zkuste jim proto naše tradice alespoň trochu přiblížit. Lidé přece jezdí do cizích zemí právě z toho důvodu, aby zahraniční kulturu a zvyky poznali. Jak na to? Stačí ponechat na bytě vytisknutý stručný článek o českých velikonočních zvycích v češtině i v angličtině.

Za málo peněz hodně muziky

Jelikož Velikonoce trvají pouhých pár dnů, nikdo z hostitelů za ně nechce utrácet vesmírné částky. Výroba některých velikonočních dekorací vám zabere sotva pár minut a navíc udělá krásnou atmosféru. Na vstupní dveře pověste malovaná vajíčka, jinam zavěste nápis Happy Easter, zasázejte velikonoční trávu a do ní dejte čokoládového zajíčka. Nebo do misky naskládejte malovaná vajíčka, do vázy dejte narcisy, tulipány nebo kočičky. Můžete koupit také petrklíč. Tyto dekorace koupíte za pár korun, do bytu je naaranžujete za chvíli a byt ožije jarní atmosférou. Hosté budou mile překvapeni a příjemně naladěni na jaro.

Pomlázka, beránek a kraslice

Pokud patříte mezi milovníky jara a přicházejících Velikonoc, můžete se s výzdobou trochu odvázat. Připravte hostům v bytě výzdobu, která jim představí tradiční české Velikonoce se vším všudy. Pokud vás baví péct, nebojte se hostům připravit třeba beránka. Všichni přece rádi ochutnáváme nová jídla, no ne?

Pokud chcete být opravdu pozornými hostiteli, můžete hostům připravit také velikonoční výzvu. Nachystejte do misky vyfouknutá vajíčka, připravte jim potřeby na barvení vajíček a nechte je kouzlit. Nemusíte nutně kupovat něco drahého – stačí pár mašliček, několik barev na vajíčka, štětec nebo obyčejné fixy. Hosté budou opravdu mile překvapeni, což se odrazí na jejich hodnocení.

Velikonoce a střednědobé pronájmy

Pokud pronajímáte střednědobě je také vhodné své hosty překvapit drobnou pozorností ve velikonoční tématice. Při pravidelné údržbě bytu můžete zanechat na stole barevné přání ke klidným a veselým svátkům obohacené o sladkost nebo pestrá vajíčka. Při delším pobytu hosté jistě ocení jakoukoli drobnost, kterou po pravidelném úklidu rozhodně nečekají

Pozorný a pečlivý hostitel = spokojený host

I když vám možná Velikonoce nepřijdou tolik důležité, snažte se vyzdobit byt alespoň malými detaily. Zabere vám to pár minut a nebude vás to stát skoro nic. Na oplátku zase okouzlíte své hosty. Pozornost se vyplácí samozřejmě nejen o Velikonocích. Hosté si všímají služeb a vstřícnosti hostitele, proto je dobré si dát záležet na svém přístupu, a neodbýt tak hosta pouze nutnostmi, které k ubytovacímu procesu patří. Větší spokojenost hostů znamená vyšší hodnocení, které souvisí s větším množstvím rezervací a s větším výdělkem. I malý detail dokáže po náročné cestě vykouzlit úsměv na tváři každého hosta.