Kdo se může stát hostitelem na Airbnb? Kdokoliv, kdo vlastní místo, na kterém se dá složit hlava. Vážně. Ať už se jedná o jeskyni, dům na stromě či hotelový pokoj. Nebo letadlo. Myriády možností patří k přednostem tohoto portálu.

Stát se hostitelem je otázkou několika minut. Stačí vyplnit registraci na portálu (která je zdarma), udělat si profil a nahrát pár (dobrých) fotek. To ovšem neznamená, že byste měli přípravu  podcenit.

Ze začátku se doporučuje zvolit cenu nižší, než k vám zavítají první návštěvníci a vy dostanete pozitivní hodnocení.

Předtím, než se rozhodnete do projektu pustit, je dobré si věci promyslet dopředu. Například, jakou stanovíte cenu. Bude cena fixní, nebo ji budete měnit dle období? Pokud si nejste jistí, jakou zvolit cenu, nejlepší bude, když se porozhlédnete po konkurenci na Airbnb. Ze začátku se doporučuje zvolit cenu nižší, než k vám zavítají první návštěvníci a vy dostanete pozitivní hodnocení. Dobře si promyslete dobu check in/outů, aby to bylo příjemné pro obě strany. Vyplatí se také dopředu si říct, které prostory a vybavení chcete dát k dispozici, zda a kolik si budete účtovat za úklid atd. Skvělým nápadem je sepsání manuálu, který můžete případným hostům poslat, kde bude vysvětleno, co je a co není v domě povoleno, na co obrátit pozornost, čeho se vyvarovat a i třeba pár užitečných čísel (první pomoc, taxíky, jídlo).

Vyplatí se také dopředu si říct, které prostory a vybavení chcete dát k dispozici, zda a kolik si budete účtovat za úklid atd. 

Pronajímaní na Airbnb je vcelku jednoduché, ale je s ním spojeno pár povinností, kterých byste si měli být vědomi. Od hostitele se očekává, že dodrží svůj závazek. Tím je myšleno, že předtím, než rezervaci přijme, by se měl ujistit, že skutečně v danou chvíli bude prostor k dispozici. Zároveň  by měly být ložnice a společné prostory uklizeny, povlečeno čistým prádlem a koše vyneseny. Jednoduše připravte své obydlí tak, aby se vaši návštěvníci cítili co nejpříjemněji.

A jestli vám předávání klíčů, úklid a ostatní povinnosti nejsou po chuti, není nic jednoduššího, než si na to najmout jednu z mnoha firem, které podobné služby šité na míru potřebám Airbnb hostitelů poskytují.

Jednoduše připravte své obydlí tak, aby se vaši návštěvníci cítili co nejpříjemněji.

Jste čistotný, přátelský majitel jeskyně v centru města a se sklony v pohostinství? Nebojte se a zkuste to. Mimo výdělku na vás čeká i spousta skvělých zážitků a nových přátel!