Pokud to myslíte s pronajímáním přes Airbnb vážně, je třeba, abyste perfektně zvládali spravovat váš Airbnb kalendář. Z pohledu reputace není nic horšího, než stornovaný pobyt, který vás, mimo jiné,  může na dlouho zbavit možnosti dostat status superhostitele. Jak kalendář spravovat efektivně a k čemu všemu se dá využít?

Kalendář

Pokud se chystáte věnovat Airbnb pronajímání naplno, kalendář je jedna z věcí, kterou byste měli mít perfektně zvládnutou. Opravdu pečlivě připravený, přehledný a jednoduchý kalendář bude vašim nejlepším spojencem. Základem v tomto podnikání je totiž pohotovost a pečlivost. Je od vás vyžadováno, abyste reagovali do 24 hodin nejpozději a nedejbože, abyste nějakou potvrzenou rezervaci zrušili. To je jeden z největších hříchů, který můžete udělat. A je to i pochopitelné: aby tento byznys vzkvétal, je nutné poskytnout uživatelům pocit serióznosti a bezpečí.

Zároveň je Airbnb nastaveno tak, aby zvýhodňovalo aktivní a schopné hostitele, a to preferováním jejich nabídek ve vyhledávání. A váš kalendář má zásadní vliv na tom, v jaké pozici se ocitnete vy. Pokud budete denně kalendnář kontrolovat a aktualizovat, zvýší se váš index odpovědí a budete mít o to větší šanci, že někdo udělá rezervaci zrovna u vás.

Instant booking

V poslední době se stal také trendem tzv. „instant booking“, neboli okamžitá rezervace. Je to jedna z volitelných preferencí, která dříve nebyla tou nejoblíbenější, díky několika omezením. Jako hostitel jste měl jenom pár možností v nastavení, které jste mohl ovlivnit. To se ale nyní změnilo, i díky uživatelským feedbackům, a Airbnb zavedlo několik možností, které instant booking okamžitě zpopularizovalo a umožnilo přejít na více automatizovaný proces při procesu rezervace.

Podmínky

Máte možnost přidat vlastni „Terms & Conditions“, neboli smluvní podmínky, které musí host odsouhlasit předtím, než může potvrdit svoji rezervaci. To znamená, že se dopředu seznámí se všemi pravidly a smluvně se zaváže je dodržovat.

Čas

Nyní si můžete dopředu nastavit, v jakém období chcete přijímat rezervace, kolik nocí je pro vás minimum či naopak, jaký je maximální počet dní, po který chcete pokoj pronajímat. Zároveň můžete nastavit i čas check-inu a velice užitečnou funkcí je i možnost nastavení „odpočinku“, nebo počet dnů, které chcete mít volné mezi jednotlivými rezervacemi. Díky těmto novinkám nyní nebude tak časově náročné vyřizovat jednotlivé rezervace.

Synchronizace kalendáře

Samozřejmě největším strachem všech hostitelů je přehlédnutí nějaké události v kalendáři a následné zrušení rezervace. Je to vždy velmi nepříjemné a váš index odpovědí tím značně utrpí. Proto Airbnb poskytuje možnost synchronizace kalendáře s těmi nejpoužívanějšími softwary, jako jsou iClouds a Google Calendar, aby minimalizovali prostor pro chybu. Zároveň je možné Airbnb kalendář exportovat a následně importovat do kteréhokoliv jiného programu, který zrovna užíváte.