Pronajímání přes Airbnb má řadu výhod a nevýhod a stejně tak existují plusy i minusy u pronajímání bytu na dobu delší než je prodloužený víkend. Co je potřeba vědět před tím, než někomu svěříte byt třeba i na měsíc, vám prozradíme v tomto článku.

Proč se nebát byt pronajmout rovnou na týden

Turisté si byt většinou pronajímají na několik málo dnů, nejlépe na prodloužený víkend. Čas od času si hosté chtějí byt pronajmout na týden nebo déle. V této chvíli můžete začít jásat!

Týdenní a měsíční sleva

V případě, že chcete pronajímat byt hostům i na pobyty delší než jeden týden či jeden měsíc, můžete jim nabídnout příznivější a výhodnější ceny. Týdenní sleva se uplatňuje u pobytů od 7 do 27 dnů. Měsíční sleva se poté využívá u pobytů delších než 28 dnů (v tom případě máte plno a jste bez starostí celý měsíc!). Tyto slevy se nastavují taktéž přes Airbnb kalendář, ve kterém kliknete na tvorbu cen, kde v kolonce dlouhodobé ceny stanovíte slevu v procentech.

Co když mě někdo požádá o slevu?

Hosté jsou si výhodnosti delších pobytů také vědomi. Čas od času se stává, že vás při rezervaci pobytu třeba na 10 dnů požádají o slevu. V té chvíli vám určitě začne vrtat hlavou, zda slevu máte hostům poskytnout, nebo na nich co nejvíce vydělat.

Z našich vlastních zkušeností se přikláníme k názoru, že je dobré slevu hostům poskytnout:

  • Na pobytu v každém případě vyděláte víc, než kdybyste byt vůbec nepronajmuli, nebo ho pronajmuli jen na pár dnů.
  • Při pronájmu bytu na delší dobu budete bez starostí.
  • Ochota vyjít hostům vstříc se odrazí v závěrečném hodnocení.

Rada na závěr

Při poskytování slevy myslete na to, abyste na pronájmu vydělali a pokud možno nepracovali zadarmo. Na druhou stranu je lepší byt pronajmout se slevou a alespoň tak snížit ztrátu, než ho nepronajmout vůbec.