Každý z nás má slabost pro určitý styl – ať už se jedná o oblečení, hudbu nebo i byt. Na základě  dat a zkušeností jsme v Blahobytech vyzkoumali, že každý byt přitahuje určité typy hostů. Pronajme si váš byt spíše bohatší a starší Američan nebo mladší člověk s nižšími nároky? Ze zkušeností to dokážeme odhadnout.

Američani a Němci

Nově zrekonstruované byty v centru Prahy, jako je Malá Strana nebo Staré Město, které jsou opravdu luxusně vybaveny moderním nábytkem a spotřebiči, lákají spíše Američany nebo Němce. Ti během svého pobytu vyžadují opravdu vysoký komfort služeb a ubytování. Jsou zvyklí na luxus a ten také ve všech směrech očekávají. Rádi si za něj ale připlatí.

Na úkor toho si ovšem často stěžují například na chybějící klimatizaci, i když je v popisu nabídky jasně uvedené, že v bytě žádná klimatizace není. Do těchto bytů jezdí lidé většinou na delší pobyty, to znamená třeba na čtyři až pět dní. Na dva dny přijedou hosté spíše výjimečně.

Hipsteři

Oproti tomu hipsterské byty s nábytkem z palet lákají většinou mladé lidi s menšími nároky a nižším rozpočtem. Tito hosté nevyžadují takový komfort a spokojí se i s menším bytem, kde nemusí být tolik úložného prostoru a dalšího vybavení. Tento typ hostů si pronajímá byty obvykle na kratší dobu. Zpravidla asi na dva dny.

Baťůžkáři

Menší byty v širším centru Prahy, jako je Žižkov, Karlín nebo Anděl, nebo pouhé pokoje si často pronajímají baťůžkáři, tedy většinou mladí lidé, kteří rádi cestují a přijeli za poznáváním cizích krajů.

Baťůžkáři jsou skupinou, která nejvíce ocení přímý kontakt s hostitelem. Na hostitele se těší, rádi si povídají a radost jim udělá, když se svým hostitelem mohou zajít na svíčkovou, na pivo nebo do klubu. Pokud jim umožníte, aby ve vašem Airbnb pronájmu měli autentický zážitek, budou vás hojně doporučovat svým známým baťůžkářům.

Kdo je vaším cílem?

V případě, že se byt rozhodnete pronajímat, měli byste si ujasnit, pro jaký typ hostů byt zařídíte.

Mladí lidé nebo studenti toho při pobytu moc nepotřebují – stačí jim postel, rozkládací pohovka, komoda, stojan na oblečení, menší kuchyňský stůl a pár židlí. Zkrátka takové základní vybavení. Pokud do bytu koupíte stolní fotbálek, pár deskových her, knihy a na zeď pověsíte mapu světa, hosté budou  více než spokojeni. Do takové mapy můžou hosté pomocí špendlíku například označovat, z jaké země k vám na návštěvu přijeli.

Při zařizování luxusních bytů, které chcete pronajímat spíše bohatším lidem, vsaďte na jednoduchost a pár nenápadných doplňků. Pokud se vám bude zdát byt příliš prázdný, můžete do něj koupit květiny.

I když si myslíte, že zařizovat byt pro určitý typ hostů je zbytečné, snažte se na to před začátkem pronajímání soustředit. Byt zařízený do určitého stylu může přilákat více hostů a tím pádem i větší výdělek.