Reklama je věc, která (ať chceme nebo ne) hýbe světem. Díky reklamě či sdílení můžeme získat více hostů, tak proč této možnosti nevyužít? Náhled na pronajímaný byt se dá umístit na web nebo sdílet na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Google+ nebo Twitteru. Navíc je to opravdu jednoduché, takže to zvládne opravdu každý.

Co nedělat

Před tím, než si řekneme, jak si dělat reklamu, je potřeba zdůraznit, co nedělat. Nechcete si přece reklamou uškodit!

Spam zakázán

Pokud budete se svými přáteli sdílet nabídku na sociálních sítích dvakrát denně, začne je nabídka obtěžovat, budou ji ignorovat, nebo si vás rovnou odeberou z přátel. Pamatujte – všeho s mírou. Sdílejte obsah 2x nebo maximálně 3x týdně.

Pište spisovně

Jestliže chcete přidat ke své nabídce i nějaký popisek, nezapomeňte na spisovný jazyk. Nic neodradí potenciální hosty víc než hrubky.

Jak dát o své nabídce vědět na sociálních sítích

Sociální sítě jsou fenoménem a používá je stále více uživatelů. Díky nim se spousta vašich přátel i ostatních lidí dozví, že si mohou pronajmout váš byt, popřípadě mohou odkaz sdílet dál. Se sdílením nabídky na sociálních sítích nemusíte mít žádné starosti. Stačí k tomu pár kliknutí, které zaberou sotva několik sekund.

  1. Na webové stránce airbnb.cz se přihlaste ke svému účtu a klikněte na „správu nabídek“.
  2. Vyberte nabídku, kterou budete chtít sdílet.
  3. Pod tlačítkem „Přidat do Wish listu“ umístěným v pravém sloupečku rozklikněte odkaz „více“.
  4. Po kliknutí na tento odkaz se objeví různé sociální sítě, na kterých můžete dát vědět lidem o zajímavém bydlení.
  5. Vyberte sociální síť a nabídku sdílejte.

Pět snadných kroků, díky kterým můžete získat větší počet hostů. Není to fajn? O vašem pronajímaném bytu se navíc dozví mnoho lidí, kteří mohou odkaz sdílet dál.

Chci umístit náhled bytu na vlastní web

Pokud chcete dát vědět o svém bytu také na jiné místo než jsou sociální sítě, můžete využít své webové stránky. Rozšíříte tak povědomí o své nabídce ještě dál.

Postup sdílení nabídky na webu je taktéž jednoduchý – stejně jako tomu bylo i u sociálních sítí. První čtyři kroky k umístění náhledu na webových stránkách jsou stejné jako u sociálních sítí.

Jak postupovat dál?

  • Po rozkliknutí odkazu „více“ se vám mezi sociálními sítěmi objeví také možnost „vložit tuto nabídku“, na kterou kliknete.
  • Zobrazí se okno, ve kterém bude HTML kód vaší nabídky. Poté stačí pouze kliknout na červené tlačítko „zkopírovat HTML“. Odkaz nabídky se zkopíruje do schránky a vy pak jednoduše vložíte odkaz na své webové stránky tam, kde chcete, aby se náhled objevil.

Na sdílení vaší nabídky vážně není vůbec nic složitého. Stačí pár kliknutí, které zajistí, že se o skvělém bydlení dozví co největší množství lidí.