Po tom, co jsme se v našem seriálu o cílových skupinách věnovali pronajímání pro rodiny s dětmi a pronajímání bytů pro mladé, přišel čas na seznámení se s další cílovkou – businessmany.

Proč pronajímat pro businessmany?

Pronajímat pro businessmany skýtá zejména následující výhody: klid a peníze. Businessmani do vašeho bytu přijíždí za prací a v bytě nedělají hluk, což potěší zejména vaše sousedy. Bývají pracovně vytížení, nechtějí řešit nic dalšího a za klid a komfort si rádi připlatí.

Jaké vybavení je dobré pro businessmany pořídit?

Businessmani ocení náhradní nabíječku, pracovní stůl, tiskárnu nebo poznámkový blok. Businessmani jsou navíc skupinou, která si od vás pravděpodobně chtěla přikoupit další služby: Můžete jim nabídnout různé balíčky – tramvajenku na více dní, lístky do divadla, plavbu lodí, pronajmutí kola nebo půjčení iPadu či SIM kartu s daty.

Na co si dát pozor

Businessmani bývají náročnými hosty – připlatili si za servis a očekávají, že všechno proběhne v pořádku a nebudou muset řešit nějaké komplikace. Dávejte si tedy záležet na přípravě bytu a zařizování dalších potřebných náležitostí.

Poznejte svého hosta

Pokud máte pocit, že vaše cílová skupina je u vás spokojená a cítí se opravdu jako doma, neusínejte na vavřínech! Využijte komunikaci s hosty ve váš prospěch. Ptejte se jich, proč do města přijeli, co by na místě uvítali a proč si váš byt vlastně vybrali. Buďte všímaví k názorům ostatních – jen tak se můžete zdokonalit. A přemýšlejte, co by jim mohlo udělat v bytě radost a co by mohli využít. Tím, že porozumíte hostům a nabídnete jim to nejlepší, získáte větší počet objednávek a tím pádem i vyšší finanční příjem.

Rozhodnutí o konečném výběru pronajatého bytu závisí na mnoha aspektech. Ke své nabídce na Airbnb napište každý detail, který by mohl vaši cílovou skupinu zaujmout. Záleží i na maličkostech a lidé mohou i kvůli malému detailu dát přednost vašemu bytu před jiným.