Jak ušetřit drahocenný čas a při tom vydělat víc peněz? V první části seriálu jsme se soustředili na přípravu na pobyt hosta, ve druhé části na úklid a nákup. V tomto článku se dozvíte, jak si efektivně zorganizovat čas a ušetřit čas při jednání s hosty.

Nečekejte na hosty celý den

Čekání na příjezd hostů může být únavné a samozřejmě také dost časově náročné. Abyste nemuseli na hosty čekat celý den, můžete na dveře pořídit zámek s unikátním kódem, který budou znát jen přijíždějící hosté. Nebo na stěnu umístit skříňku uzamčenou tímto zámkem s kódem, ve které po otevření hosté klíč k bytu najdou.

Stejný způsob poté mohou použít i při odjezdu. Jednoduše zamknou klíč do skříňky a vy si ho poté vyzvednete. Ušetří to spoustu času vám i vašim hostům.

Pokud tomuto způsobu příliš neholdujete, můžete se s hosty domluvit tak, že až budou na místě (nebo poblíž), pošlou vám sms nebo vám zavolají. Pokud nejste doma, zkuste o pomoc požádat kamarádku či kamaráda. Určitě jim klíče někdo předá.

Stanovte si check-out a check-in časy. Check-in se často stanovuje v odpoledních hodinách, například kolem patnácté hodiny. Check-out naopak dopoledne, například kolem desáté nebo dvanácté. Zkrátka tak, abyste byt stihli překontrolovat ještě před příjezdem dalších hostů.

Aktualizujte kalendář a ceny

Aktualizace jsou nedílnou součástí Airbnb. Aktualizujte a aktualizujte. Do kalendáře zaznamenejte dny, kdy máte byt obsazený, aby nedošlo k nesrovnalostem při pronajímání bytu.

Aktuální sezoně přizpůsobte také cenu bytu. To můžete udělat dvěma způsoby. Za prvé můžete vše dělat ručně, projít si kalendář a zaznamenat svátky či jiné události ve městě, během kterých byste mohli cenu zvýšit.

Druhou a jednodušší variantou je stanovit cenu automaticky skrz Airbnb. Tento nástroj vypočítává cenu vašeho bytu podle cen konkurence, vybavení nebo lokace bytu. Zájmy Airbnb se ale nemusí shodovat s vašimi zájmy, je tedy potřeba brát kvalitu cenových tipů Airbnb s rezervou.

S recenzemi neotálejte

Tento bod bohužel nijak urychlit nejde. Každému hostovi musíte totiž napsat personalizovanou recenzi a totéž musí udělat i on. Jeden tip však máme! Recenzi napište co nejrychleji. Vše budete mít v živé paměti a půjde vám to lépe.