Kdo je Superhostitel?

Superhostitel je výjimečný a zkušený hostitel, který nabízí svým návštěvníkům skutečný komfort a bydlení u něj je příjemným zážitkem. Abyste se stali Superhostitelem, musíte splnit několik kritérií, díky kterým se na vašem profilu objeví automaticky znak Superhost. 

Status Superhostitele se prověřuje čtyřikrát ročně. Během této prověrky se zjišťuje, zda stále splňujete kritéria Superhostitele a že jste stále aktivní.

Jak statusu Superhostitele dosáhnout?

1. Aktivita především

Superhostitel musí mít bohaté zkušenosti. Za uplynulý rok byl schopen realizovat minimálně 10 rezervací. Pokud byste jako hostitelé museli nějakou rezervaci zrušit, je to sice možné, ale při častějším využívání této možnosti nastupují sankce. Pro zachování statusu superhostilele je dovoleno je z vaší strany pouze 1 zrušení rezervace za půl roku. Sankce mají různou podobu – a to buď finanční nebo třeba zablokování kalendáře, díky čemuž nebudete moci na nějakou dobu hosty ubytovávat. Superhostitel proto své rezervace ruší velmi zřídka.

Rezervace ze strany hostitele může být zrušena pouze z polehčujících okolností, které nelze ovlivnit. Ty se ale vyskytují pouze výjimečně. Mezi polehčující okolnosti spadá například smrt v rodině hostitele, vážné onemocnění hostitele nebo člena jeho rodiny, přírodní katastrofy či politické nepokoje v cílové zemi, poškození nemovitosti a potíže s údržbou, které nedovolují návštěvníka hostit. Takové případy musí být podmíněny náležitou dokumentací.

2. Být na příjmu

Kromě bohatých zkušeností musí mít Superhostitel vysoký index odpovědí. To znamená, že uživatel musí hostům odpovídat na dotazy rychle a udržovat si svůj index odpovědí na 90%. Nejlepší je na dotaz reagovat do jedné hodiny, ale nic se neděje, pokud například kvůli rozdílnému časovému pásmu nebo práci odpovíte později.

Index odpovědí se počítá za delší časové období, než jak je vypočítán u nabídky, kterou vidí hosté. U nabídky se index počítá na základě vašich redakcí, na žádosti o rezervace nebo dotazy, které jste obdrželi za posledních 30 dní a na které jste reagovali do 24 hodin.

3. Host na prvním místě

Velmi důležité je být zdvořilý a přátelský. Nikdy nevíte, jak si host vyloží jednu ne tak dobře položenou větu, kterou jste nemysleli nic špatného. Pokuste se zodpovědět všechny otázky hostů a připravit jim ten nejlepší možný zážitek. Po celou dobu ubytování se snažte být v kontaktu s hostem.

4. Vysoké hodnocení

Jednou z nejnáročnější podmínek pro získání statutu superhostitele je mít pětihvězdičkových hodnocení nejméně 80%, při čemž je potřeba dostat hodnocení od nejméně 50% hostů. Návštěvníkům zkuste tedy připravit komfort, aby se nemuseli starat o maličkosti jako sprchový gel, šampon, čistý ručník, toaletní papír, nabíječku nebo cereálie na dobrou snídani.

A co z toho jako Superhostitel budu mít?

Stát se Superhostitelem není sice jednoduché, ale výsledek stojí za to! Co tedy kromě zkušeností a bohatých zážitků dostanete?

1. Dozví se o vás velké množství lidí

Díky vyhledávacímu filtru se vaše nabídka zařadí na přední příčku a o vašem ubytování se dozví velké množství lidí. Budete mít tedy větší šanci přilákat další hosty.

2. Cestovní kupony

Během roku se konají čtyři prověření toho, zda splňujete kritéria Superhostitele a že jste stále aktivní. Pokud si tento status udržíte celý rok, dostanete cestovní kupón v hodnotě 100 USD. Ten můžete využít na ubytování přes Airbnb.

3. Exkluzivní novinky

Jako Superhostitelé budete pozváni na předvedení exkluzivních novinek a dalším akcím, které rozhodně stojí za to. Exkluzivní novinky chystá Airbnb v České republice rozjet v nejbližších měsících.