Velikonoce jsou stejně jako Vánoce pro všechny hostitele na Airbnb příznivým obdobím. Je to doba, kdy lidé rádi poznávají jiné země či města. Během svátků mají hosté o Airbnb několikanásobně větší zájem a jsou ochotni si za pronájem bytu připlatit.

Právě z tohoto důvodu je pro hostitele výhodné právě na velikonoční svátky zvýšit cenu za pronájem bytu. I přes zvýšení cen ale v tomto období není o hosty nouze. Spíše naopak. Abyste hostům zpříjemnili pobyt ve vašem bytě, navoďte v něm velikonoční atmosféru. Poradíme vám, jak to uděláte snadno a rychle.

Kdy velikonoční výzdobu nachystat? A kdy sklidit?

Velikonoční výzdobu přichystejte v bytě asi dva týdny před Velikonocemi. Budete mít jistotu, že vše hravě zvládnete, a hostům to nebude připadat otravné. Po velikonočních svátcích nenechávejte výzdobu v bytě moc dlouho. Mohlo by to vypadat, že se o byt nestaráte. Ideální je nechat výzdobu v bytě asi tak týden po skončení Velikonoc. Na druhou stranu univerzální jarní dekorace – jako například květiny – v bytě nechte klidně celé jaro.

Aby hosté poznali české tradice

Většina hostů přijíždí ze zahraničních zemí, a tak české velikonoční tradice nezná. Zkuste jim proto naše tradice alespoň trochu přiblížit. Lidé přece jezdí do cizích zemí právě z toho důvodu, aby zahraniční kulturu a zvyky poznali. Jak to udělat? Stačí vytisknout stručný článek o českých velikonočních zvycích v češtině i v angličtině.

Za málo peněz hodně muziky

Jelikož Velikonoce trvají pouhých pár dnů, nikdo z hostitelů za ně nechce utrácet vesmírné částky.  Výroba některých velikonočních dekorací vám zabere sotva pár minut a navíc udělá krásnou atmosféru. Na vstupní dveře pověste malovaná vajíčka, jinam zavěste nápis Happy Easter, zasázejte velikonoční trávu a do ní dejte čokoládového zajíčka. Nebo do misky naskládejte malovaná vajíčka, do vázy dejte narcisy, tulipány nebo kočičky. Můžete koupit také petrklíč. Tyto dekorace koupíte za pár korun, do bytu je naaranžujete za chvíli a byt ožije jarní atmosférou. Hosté budou mile překvapeni a příjemně naladěni na jaro.

Pomlázka, beránek a kraslice

Pokud patříte mezi milovníky jara a přicházejících Velikonoc, můžete se s výzdobou trochu odvázat. Připravte hostům v bytě výzdobu, která jim představí tradiční české Velikonoce se vším všudy. Pokud vás baví péct, nebojte se hostům připravit třeba beránka. Všichni přece rádi ochutnáváme nová jídla, no ne?

Pokud chcete být opravdu pozornými hostiteli, můžete hostům připravit také velikonoční challenge. Nachystejte do misky vyfouknutá vajíčka, připravte jim potřeby na barvení vajíček a nechte je kouzlit. Nemusíte nutně kupovat něco drahého – stačí pár mašliček, několik barev na vajíčka, štětec nebo obyčejné fixy. Hosté budou opravdu mile překvapeni, což se odrazí na jejich hodnocení.

A co Velikonoce v jiných zemích?

Velikonoce v zahraničí se liší od těch našich. V Anglii, Americe i Austrálii se každý rok koná tzv. hon na vajíčka. Velikonoční zajíc schová po zahradě velikonoční vajíčka, které děti v pondělí ráno hledají. Pokud tedy máte k dispozici zahradu, můžete hostům (nebo spíše jejich dětem) tímto způsobem představit české i zahraniční Velikonoce.

Pozorný hostitel → vysoké hodnocení → více rezervací = větší výdělek

I když vám možná Velikonoce nepřijdou tolik důležité, snažte se vyzdobit byt alespoň malými detaily. Zabere vám to pár minut a nebude vás to stát skoro nic. Na oplátku zase okouzlíte své hosty. Větší spokojenost hostů znamená vyšší hodnocení, které souvisí s větším množstvím rezervací a s větším výdělkem. I malý detail dokáže po náročné cestě vykouzlit úsměv na tváři každého hosta.