Vyžíváte se v interiérovém designu, ale nevíte, jak byt vyšperkovat? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém vám představíme, jaké jsou trendy v oblasti bytového designu v letošním roce.

Při zařizování bytu, který se rozhodnete pronajímat přes Airbnb, se ale předem rozmyslete, v jakém stylu byt zařídíte. Není totiž nic horšího, než smíchat všechny styly dohromady. Takový byt potom působí spíše jako směsice všeho možného, co jste kde našli.

Zařiďte byt v jednom stylu

Nezapomeňte proto vše sladit dohromady, a to od svítidel až po samotný nábytek. Na každém detailu záleží. Předem si také rozmyslete, kolik financí na zařízení bytu máte. A nebojte se, i starým kouskům nábytku můžete dodat druhý dech. A to třeba tím, že staré oprýskané dveře natřete novou barvou.

Před tím, než začnete byt vybavovat, se tedy především rozhodněte, jakou atmosféru chcete v bytě vytvořit a jaké pocity by návštěva ve vašem bytě měla v hostech zanechat. Chcete vykouzlit hygge, vytvořit místo pro letní party, nebo vsadit spíše na extravaganci? Nápadům se meze nekladou! Pokud stále tápete, připravili jsme pro vás 10 trendů roku 2018.

1. Pastelové barvy

Pastelové barvy jsou hitem roku 2018, a to jak v módě, tak právě v oblasti interiérového designu. Velkou výhodou těchto barev je to, že se dají jednoduše kombinovat! A tak se nemusíte bát, že byste šlápli vedle a byt působil přeplácaně. Nebojte se experimentovat. Interiér si můžete vyladit jak doplňky, jako jsou vázy, svíčky, nádobí nebo polštáře, tak samotným nábytkem. Co si pořídit třeba pastelově růžovou židli? Takové kousky skvěle prosvětlí váš byt a udělají ho útulný. Hosté se v něm budou cítit jako doma.

2. Zdobení

Střapce, peří, trsy, makramé, lemování a další druhy různého zdobení. Na polštářích, dekách, vázách nebo kobercích. Prostě všude. Tyto kousky krásně rozzáří interiér, aniž byste museli vymýšlet nějaké složitosti.

3. Geometrické tvary

Ačkoliv už byly geometrické tvary na doplňcích trendy už v minulém roce, letos tomu není jinak! A dokonce se staly takovým módním trendem, že je v roce 2018 můžete vidět třeba i na tapetách. Takže se jich rozhodně nebojte a vytapetujte si tak alespoň jednu stěnu v místnosti. Pokud je to na vás ale divočina, pořiďte si třeba polštářek nebo malý koberec, který interiér opravdu rozzáří. Takže směle do toho!

4. Květiny

Květiny mají velké kouzlo. Jejich přítomnost navíc vytvoří v bytě větší útulno. A kromě toho také přinesou kousek přírody do betonové džungle města. Při výzdobě bytu na ně nezapomínejte a postavte květinu třeba do každé místnosti. Skvělým doplňkem jsou třeba závěsné květiny, které nezaberou moc místa a obzvláštní i tu nejobyčejnější místnost!

TIP: Zkuste zakomponovat zeleň i do jednotlivých kousků nábytku. Co si pořídit třeba designové křeslo, koberec nebo několik polštářků? Věřte, že právě takové drobnosti interiér bytu vyšperkují.

5. Indigo

Rok 2018 je inspirován tmavomodrým barvivem z tropického keře indigovníku, zvaným indigo. Právě jeho tóny jsou velkým trendem v oblasti interiérového designu a my se tomu vůbec nedivíme! Na jaře sice budou pravděpodobně vítězit pastelové tóny, ale zbytek roku bude patřit právě této královsky modré barvě.  No řekněte sami – polštáře, skleněné vázy, květiny nebo rovnou celý pokoj v této nádherné barvě? My bychom rozhodně neodolali!

6. Ombré

Ombré si získalo nejen vlasové stylistky, ale také designéry. Stínování se totiž letos objevuje opravdu všude – od tapet až po bytové doplňky, jako jsou polštářky, koberce nad postelí nebo umělecká díla. Nebojte se tomuto trendu propadnout!

7. Luxusní zlatá

Zlatá barva se letos objevuje na vázách, rámech, svítidlech, ale dokonce i na nábytku. Tato barva vytvoří v každém bytě útulné prostředí, a to především proto, že je zkrátka pocitově příjemnější než stříbrná. Doplňky ve zlaté barvě navíc vypadají opravdu elegantně a luxusně!

8. Barvy a zase barvy

Pokud nejste příznivcem pastelových barev, ani zlatých odstínů, možná vás uchvátí trend výrazných barev. Mixování těchto barev dohromady nemusí totiž vypadat vůbec špatně! Naopak to v interiéru působí opravdu optimisticky a podtrhne to váš osobitý styl.

TIP: Při vylaďování interiéru se držte dvou výrazných barev a jednoho vzoru – třeba proužků. Pokud by výrazných prvků bylo v místnosti více, působil by interiér spíše kýčovitě.

9. Tropické motivy

Tropické motivy, jako jsou třeba palmy, dodají – především v létě – interiéru ten správný šmrnc. Pokud je na vás tento motiv moc odvážný, můžete do bytu pořídit třeba jen polštářek a zbytek doladit do tmavě zelené, modré, oranžové nebo žluté.

10. Vlasové koberce

Posledním velkým trendem letošního roku jsou vlasové koberce, a to zejména ve třpytivých odstínech, jako je šedá, hnědá, stříbrná, bronzová, zlatavá nebo béžová. Koberce s vysokým vlasem jsou krásně měkké a příjemné na dotek. Prodávají se v různých velikostech, takže je můžete dát opravdu kamkoliv. Velmi oblíbené jsou třeba u sedacích souprav nebo psacích stolů. Od této chvíle už vás nohy studit nebudou!

TIP: Vlasové koberce v šedých odstínech můžete snadno kombinovat s bytovými doplňky v kovových nebo třpytivých odstínech.

Rada na závěr

Na zařizování bytu si dejte opravdu záležet. První dojem totiž rozhoduje. Pokud byt sjednotíte do jednoho stylu, ve kterém se hosté budou cítit dobře, odrazí se to na jejich hodnocení. A lepší hodnocení znamená větší výdělek.