Rodiny s dětmi nabízejí spoustu pozitiv, ale mohou se vyskytnout i negativa, se kterými je lepší dopředu počítat.

Proč se zaměřit na rodiny s dětmi?

Na rodiny s dětmi se v podstatě skoro nikdo z pronajímatelů nespecializuje. Tato skupina potřebuje většinou zvláštní vybavení (stoličky, dětské hračky, vaničku apod.), které téměř nikdo neposkytuje, a tak dají rodiny raději přednost hotelu – i když to bývá dražší varianta. Pokud by ale skrz Airbnb našli vhodný byt, ušetřili by a váš byt by doporučovali dál. Takže v případě, že se rozhodnete specializovat na tuto skupinu, rozhodně nebudete mít o hosty nouzi. Další výhodou jsou bezesporu finance – za více lidí dostanete více peněz. A to za to určitě stojí.

Pozitiva i negativa

Jednou z výhod může být například to, že večer bývá v bytě klid, malé děti spí a případné sousedy nemá co rušit. Naopak přes den může být v bytě hluk, malé děti mohou plakat, křičet. Dospívající mohou však také dělat hluk.

Vybavte byt, aby se líbil jak rodičům, tak dětem

Jak byt pro rodiny s dětmi zařídit? Rodiče mají dost starostí se svými ratolestmi, proto chtějí na dovolenou brát co nejméně věcí a o nic dalšího se nestarat. Nabídněte jim tedy byt, do kterého se budou rádi vracet. To, co by v bytu rozhodně chybět nemělo, je základní vybavení – jak pro malé, tak větší děti. Pro malé děti bude ideální židlička, vanička, nočník nebo postýlka. Rodiny ocení také kabelovku, netflix nebo obyčejné deskové hry a pár hraček. Dobrým nápadem jsou také například omalovánky, barevné pastelky, dětský časopis či obrázková knížka. V kuchyni jistě přivítají sušené mléko či dětmi milované kakao a krupicovou kaši.

Poznejte svého hosta

Pokud máte pocit, že vaše cílová skupina je u vás spokojená a cítí se opravdu jako doma, neusínejte na vavřínech! Využijte komunikaci s hosty ve váš prospěch. Ptejte se jich, proč do města přijeli, co by na místě uvítali a proč si váš byt vlastně vybrali. Buďte všímaví k názorům ostatních – jen tak se můžete zdokonalit. A přemýšlejte, co by jim mohlo udělat v bytě radost a co by mohli využít. Tím, že porozumíte hostům a nabídnete jim to nejlepší, získáte větší počet objednávek a tím pádem i vyšší finanční příjem.

Rozhodnutí o konečném výběru pronajatého bytu závisí na mnoha aspektech. Ke své nabídce na Airbnb napište každý detail, který by mohl vaši cílovou skupinu zaujmout. Záleží i na maličkostech a lidé mohou i kvůli malému detailu dát přednost vašemu bytu před jiným.